סיורים בטבריה

בעקבות המטבח הטברייני

נצא לסיבוב מסביב לעולם הטעמים של תושבי טבריה.

נהנה יחד מהאווירה הייחודית המאפיינת את המטבח הטברייני ומחוויה של טעמים, ניחוחות וצבעים.

נטעם ממנות ייחודיות של מאכלים שבושלו רק בטבריה. נתוודע לשמות המאכלים הנהוגים במבטא ערבי כבד, נבין מהיכן הגיעו השמות הייחודיים שנתנו להם בני העיר.

למשל: המאכלים ה”קלסונס”, “סיידיה”, “מדרוטה” ועוד…

סיידיה מאכל דייגים
מבט על תאטרון טבריה הרומית

טבריה הרומית

ב'חכמי בטבריה', בית מדרש למורשת העיר טבריה, מקיים סיורי הכרות עם טבריה הרומית.
לאורן של העששיות נשב בתאטרון הישן של העיר טבריה הרומית. נאזין לקולות החיות שנאבקות על הבמה הקטנה.
אם נשתוק נשמע את השחקנים שהציגו ושרו על במת העץ של התאטרון.
נריע עם אלפי הטבריינים והאורחים ששאגו מאות שנים, מיציעי אבני הבזלת. נשאג איתם ביחד ונעודד את מאלפי החיות, את הגלאדיאטורים שנאבקו על הבמה, נמחה כפיים לשחקנים ונבקש הדרן.
נספר את סיפורו של הקרדו רחובה הראשי של העיר עליו הלכו תנאים כמו, רבי מאיר, רבי עקיבא, רבי שמעון ועוד גדולים וקדושים.
 

הרובע היהודי בטבריה

סיור שכולו סיפור. המספר את סיפורה של טבריה הצלבנית. תקופה קצרה שהשאירה בטבריה חותם במבנים ששרדו רעידות אדמה רבות ועדיין עומדים על תילם.
טבריה המתחדשת טבריה של תחילת הגאולה שהחלה את התחדשותה בשנת 1740, כאשר דאהר אל עומר שליט הגליל מטעם הממשל העותומני, הזמין את רבי חיים אבולעפיה לחדש את הישוב היהודי ובהבטחה שיקים לקהילה רובע יהודי בטבריה שישמש אותם לפולחן מגורים ומסחר.
 
רפי חלפון בהדרכה
מבט על תאטרון טבריה הרומית

בעקבות הספרים

ב'חכמי טבריה', בית מדרש למורשת העיר טבריה, מקיים סיורי הכרות עם טבריה בעקבות הספרים של הסופר מאיר דותן."מסימטאות טבריה העתיקה" אגדות וסיפורים שסופרו בעיר מעל במות ובחדרי בתי הקפה בעיר של לפני מאות שנים, נשמע על האגדות שהיו בעיר וסופרו על ידי זיקני העיר, מאיר דותן סופר ומשורר טברייני אסף ואיגד אותם לספר.
בעקבות הספר, "בריניקי אישה קטלנית" רומן היסטורי המספר את סיפורה של ילדה בת ארבע עשרה משנת 1920 עד קום המדינה, הסיפור מספר את סיפורה של העיר כך גם הסיור בעקבות הגיבורה שלנו.