תערוכת "אשכולות של צבעים"

אשכולות של צבעים

מיכאל גפן מכנה את מופע הציורים התלויים על הקירות "חגיגה במכחול וצבע". אכן המופע הוא יותר מזה, הוא לונה פארק של צבעוניות. אנו רואים שלל ציורים ללא מכנה משותף וללא סגנון אחיד.

המכנה המשותף שמחבר את הציורים בקו של משיכות מכחול, הוא המורה לציור מיכאל גפן. בהדרכתו וכניסתו לנבכי הסטודנטים, גורם לנפשם להתפרץ בעוצמה צבעונית ולהביא את דמיונם אל הבד ביצירתיות המיוחדת להם.
בשלל הציורים המוצגים, אפשר לעקוב אחר הציורים ולראות את התלמידים המתחילים במשיכות המכחול ההססניות, מול הציירים הוותיקים שבמשיכות מכחולם רואים את הניסיון והביטחון שצברו.

אנו מבחינים בנגיעות האישיות של הציירים ומתפעמים מהיכולות הווירטואליות שמציגים על הבד. לרגע הציור מתפרץ, לוהט ועומד לקפוץ עלינו מהבד ומסעיר את נפשנו, ותמונה ליד מפכה בנו רוגע ושלווה ולוקחת אותנו למחוזות דמיוניים, אל נחלים זורמים ונופים ממחוזות רחוקים.

הציורים מוצגים בסגנונות שונים, חלקם ריאליסטיים ומביאים את נפש המורה השותף והמנחה של היצירות, ומנגד חלקם בציורי אבסטרקט, ומשיכות צבע דמיוניות היוצרות סינתזה צבעונית מרהיבה.

“אשכולות של צבעים” היא התערוכה העשירית של הסטודנטים בניצוחו של האומן מיכאל גפן, וכיאה לעשור של תערוכות, התערוכה הזו מסכמת את יצירותיהם של הסטודנטים, בקונצרט צבעוני של לחן רגוע ומנגד מופע רוק מטאלי כבד.

יחד חוברים למופע של הזוהר הצפוני וגורמים לנו לצפות בהם ולהחזיק ביד אוהבת ולהתרפק על היופי המרהיב.

השארת תגובה